Rumunia - autokar - 8 dni

Rumunia|Zwiedzanie|Zwiedzanie » Zagranica

od 1.699,00 zł
wymaga potwierdzenia
Wycieczka do Rumunii. Zwiedzanie m.in: Sapanta,  malowane klasztory, polska wioska Kaczyka, Bukareszt, Sighisoara
 
 
 
Terminy i ceny:
 
Termin 1: 24.05 – 31.05.2020 1699 PLN
Termin 2: 28.06 – 05.07.2020 1709 PLN
Termin 3: 19.07 – 26.07.2020 1709 PLN
Termin 4: 16.08 – 23.08.2020 1709 PLN
 
 
 
Skontaktuj się z nami w celu potwierdzenia: 
 
 
 
 
Ramowy program zwiedzania:
1. DZIEŃ – WYJAZDY Z MIEJSCOWOŚCI: Gliwice, Zabrze, Bytom, Katowice, Tychy, Pszczyna, Czechowice-Dz., Kraków, Kalwaria, Wadowice, Andrychów, Kęty, Bielsko-Biała, Żywiec. Przejazd przez Słowację, Węgry, przekroczenie granicy z Rumunią. Przejazd do wsi SĂPÂNŢA, wizyta na WESOŁYM CMENTARZU (5 RON) z kolorowymi, drewnianymi nagrobkami, przyjazd do pensjonatu w Vadu Izei, zakwaterowanie, regionalna obiadokolacja (tradycyjna kuchnia
Rumunów maramureskich), nocleg.
 
2. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z pensjonatu. Przejazd doliną rzeki Iza, po drodze zwiedzanie wspaniałych DREWNIANYCH CERKWI MARAMURESKICH m.in.: KLASZTOR PRAWOSŁAWNY wraz z CERKWIĄ we wsi BARSANA (5 RON), CERKIEW ŚW. MIKOŁAJA w BOGDAN VODA (5 RON) oraz CERKIEW w IEUD (5 RON) wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd z Maramureszu do Bukowiny przez położoną w Karpatach Wschodnich malowniczą PRZEŁĘCZ TIHUŢA do wsi VORONEŢ, gdzie znajduje się najsłynniejszy spośród MALOWANYCH CERKWI BUKOWINY, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO MONASTYR (5 RON). Przejazd do Suczawy, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
3. DZIEŃ – Śniadanie, spacer po centrum SUCZAWY: MONASTYR ŚW. JANA NOWEGO, DOM POLSKI, ZAMEK TRONOWY HOSPODARÓW MOŁDAWSKICH (12 RON). Zwiedzanie CERKWI w RADOWCACH (5 RON) – najstarsza murowana budowla historycznej Mołdawii oraz przejazd do MARGINEA – centrum tradycyjnej bukowińskiej ceramiki siwej, wizyta w gancarskiej pracowni z możliwością zakupu. Przejazd do miejscowości SUCEVIŢA, gdzie „MALOWANA CERKIEW” (5 RON) jest częścią imponującego obronnego monastyru, następnie odwiedziny w polskiej wiosce KACZYKA – zwiedzanie XVIII-wiecznej KOPALNI SOLI (15 RON). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
4. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd Wyżyną Mołdawii na Wołoszczyznę do BUKARESZTU, zwiedzanie miasta m.in.: aleja BULEVARDUL UNIRII tzw. Bukaresztańskie Pola Elizejskie, przejazd DZIELNICĄ RZĄDOWĄ z rumuńskim PARLAMENTEM – drugim co do wielkości gmachem po waszyngtońskim Pentagonie, DZIELNICA LIPSCANI – stara część Bukaresztu, CERKIEW ŚW. JERZEGO, MONASTYR ANTIM, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
5. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do doliny Prahovy w rejonie gór BUCEGI, do miejscowości SINAIA, zwiedzanie PAŁACU KRÓLÓW RUMUŃSKICH PELES (35 RON), jednego z najpiękniejszych zamków Rumunii z zadziwiającą architekturą łączącą wiele stylów. Następnie przejazd do Transylwanii, zwiedzanie ZAMKU (40 RON) w BRAN z XV w., tradycyjnie uznawanego za siedzibę Hrabiego Drakuli. Wyjazd kolejką szynową (20 RON) i zwiedzanie ZAMKU CHŁOPSKIEGO w RASNOV (15 RON). Przejazd do BRASZOWA, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
6. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie BRASZOWA, jednego z ważniejszych miast historycznych Rumunii, m.in.: CERKIEW KATEDRALNA ŚW. MIKOŁAJA (5 RON), gotycki CZARNY KOŚCIÓŁ (10 RON), RYNEK Z RATUSZEM, FORTYFIKACJE MIEJSKIE oraz najwęższa w Europie ULICZKA SFORII, czas wolny. Przejazd przez Burzeland, zwiedzanie UFORTYFIKOWANEGO KOŚCIOŁA OBRONNEGO w PREJMER (10 RON). Następnie przejazd do majestatycznej FORTECY RUPEA (15 RON), której początki sięgają VII wieku. Przejazd do Sighişoary – jednego z najbardziej urokliwych, średniowiecznych miasteczek Siedmiogrodu, zakwaterowanie w hotelu,
obiadokolacja, nocleg.
 
7. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie SIGHIŞOARY, spacer po Starym Mieście wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO m.in.: WIEŻA ZEGAROWA (15 RON), DREWNIANE KRYTE SCHODY, KOŚCIÓŁ NA WZGÓRZU (10 RON), DOM DRAKULI, czas wolny. Wyjazd w kierunku Polski.
 
8. DZIEŃ – Powrót na miejsca wyjazdów w godzinach porannych.
 
 
 
Ww. program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.
 
 
*W terminie 28.04 - 05.05.2019 pierwszy nocleg z zakwaterowaniem w hotelu.
 
 
Cena zawiera:
  • przejazd autokarem (toaleta, klimatyzacja, barek, DVD);
  • 5 noclegów ze śniadaniami w hotelach **/*** (pokoje 2,3 os. z łazienkami);
  • 1 nocleg ze śniadaniem w pensjonacie (pokoje 2,3 os. z łazienkami);
  • 6 obiadokolacji: 1 regionalna obiadokolacja w pensjonacie, 5 obiadokolacji w hotelach, napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie;
  • opieka pilota, zwiedzanie miast z pilotem;
  • ubezpieczenie KL (obejmuje choroby przewlekłe), NNW, bagaż.
  • Dopłata do pokoju jednoosobowego 499 PLN
 
 
Cena nie zawiera:
 
Koszty wstępów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Podane w programie ceny są orientacyjne. Na wstępy należy przeznaczyć ok. 237 RON (1 RON – ok. 0,95 PLN).
 
UWAGA! W wielu obiektach za możliwość robienia zdjęć pobierana jest dodatkowa opłata (5-10 RON). W kopalni soli w Kaczyce panuje temperatura ok. 10°C (warto zabrać ciepłe ubranie).


Informujemy, że na trasie Gliwice–Bielsko oraz Kraków–Bielsko przejazd może być realizowany innymi środkami transportu. W Bielsku-Białej istnieje możliwość przesiadki.

 
 
 
 
Kod oferty: TA - 56