Bułgaria - autokar - 11 dni

Bułgaria|Zwiedzanie|Zwiedzanie » Zagranica

od 1.909,00 zł
wymaga potwierdzenia

Wycieczka do Bułgarii, zwiedzanie m.in.: Sofia, Ryłski Monastyr, Płowdiw, Przylądek Kaliakra, Bałczik, Warna, Nesebyr, Wyspa św. Anastasii, Kazanłyk, Szipka, Etyr, Drianowski Monastyr, Wielkie Tyrnowo.

 

 
Terminy i ceny:
 
 
Termin 1: 05.06 – 15.06.2020 1909 PLN
Termin 2: 22.08 – 01.09.2020 1959 PLN
 
 
 
 
Skontatkuj się z nami w celu potwierdzenia: 
 
 
 
 
Program imprezy:
1. DZIEŃ – WYJAZDY Z MIEJSCOWOŚCI: Gliwice, Zabrze, Bytom, Katowice, Tychy, Pszczyna, Czechowice-Dz., Kraków, Kalwaria, Wadowice, Andrychów, Kęty, Bielsko-Biała, Skoczów, Rybnik, Wodzisław Śl., Jastrzębie Zdrój, Żywiec. Przejazd tranzytem przez Słowację i Węgry, wjazd do Serbii, zakwaterowanie w okolicy granicy serbsko-węgierskiej, nocleg.
 
2. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd przez Serbię do Bułgarii. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Sofii, obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ – Śniadanie, zwiedzanie SOFII m.in.: SOBOR ALEKSANDRA NEWSKIEGO, CERKIEW patronki miasta ŚW. SOFII, UNIWERSYTET, ZGROMADZENIE LUDOWE, dawny PAŁAC CARSKI, TEATR NARODOWY, ROTUNDA ŚW. JERZEGO, CERKIEW ŚW. NIEDZIELI, MECZET BANIA BASZI DŻAMIJA, DAWNA ŁAŹNIA MIEJSKA. Przejazd do RYŁSKIEGO MONASTYRU – największego klasztoru w Bułgarii wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zwiedzanie klasztoru oraz MUZEUM (8 BGN). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do PŁOWDIWU, spacer po STARYM MIEŚCIE, zwiedzanie m.in.: ODEON, STADION RZYMSKI, TEATR STAROŻYTNY (4 BGN) – jeden z najlepiej zachowanych przykładów rzymskiej architektury publicznej w Bułgarii, DOMOSTWA z okresu BUŁGARSKIEGO ODRODZENIA. Następnie przejazd do Nesebyru – starożytnego miasteczka wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNSECO. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ – Śniadanie, całodzienny odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ – Śniadanie, wyjazd na PRZYLĄDEK KALIAKRA – cypel wcięty w Morze Czarne na długości 2 km, położony na pionowych skałach o wysokości 60-70 m, zwiedzanie REZERWATU PRZYRODNICZEGO i ARCHEOLOGICZNEGO (3 BGN) z pozostałościami OBWAROWAŃ i BRAMĄ GŁÓWNĄ. Następnie przejazd do BAŁCZIKU (starożytnego Dionisopolis) – miasta, w którym znajduje się była letnia rezydencja rumuńskiej Królowej Marii, spacer po KOMPLEKSIE PAŁACOWO-OGRODOWYM (14 BGN). Przejazd do WARNY, zwiedzanie SOBORU ŚW. BOGURODZICY, czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7. DZIEŃ – Śniadanie, spacer po STARYM MIEŚCIE NESEBYR, zwiedzanie m.in.: zespół ŚREDNIOWIECZNYCH CERKWI W BUŁGARSKIM STYLU SAKRALNYM i OBWAROWAŃ. Wyjazd do portu w BURGAS REJS STATKIEM NA WYSPĘ ŚW. ANASTAZJI (10 BGN), pobyt na wyspie, gdzie znajduję się klasztor, muzeum, cerkiew, restauracja i kawiarnia. Powrót do portu, przejście do centrum miasta, zwiedzanie MUZEUM ARCHEOLOGICZNEGO (5 BGN) z bogatą kolekcją artefaktów pochodzących ze znalezisk archeologicznych z rejonu, dotyczących Starożytnej Tracji, okresu kolonii greckich oraz okresu Imperium Rzymskiego. Wyjazd ok. 19.00 na WIECZOREK FOLKLORYSTYCZNY z bogatym programem, regionalną kuchnią i bułgarskim winem (25 BGN). Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ – Śniadanie, całodzienny odpoczynek na plaży, obiadokolacja, nocleg.

9. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do KAZANŁYKU, stolicy DOLINY KRÓLÓW TRACKICH – zwiedzanie MUZEUM Z WYSTAWĄ SKARBÓW KULTURY TRACKIEJ (8 BGN). Następnie przejście do MUZEUM RÓŻ (6 BGN). Przejazd do miejscowości SZIPKA – zwiedzanie GROBOWCA TRACKIEGO KRÓLA SEUTHESA III – jednego z największych GROBOWCÓW TRACKICH z IV w. p.n.e. (6 BGN), następnie zwiedzanie MONASTYRU NARODZENIA PAŃSKIEGO. Przejazd malowniczą trasą górską przez PRZEŁĘCZ SZIPKA (1.205 m n.p.m) do wioski etnograficznej ETYR, zwiedzanie (5 BGN). Przejazd do DRIANOWSKIEGO MONASTYRU z przełomu XII-XIII w., zwiedzanie. Przejazd do WELKIEGO TYRNOWA, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie WELKIEGO TYRNOWA – twierdza CAREWEC (6 BGN) z WIEŻĄ BALDWINA, REZYDENCJĄ PATRIARCHY oraz SKAŁĄ STRACEŃ, CERKIEW ŚW. DYMITRA, czas wolny. Wyjazd w kierunku Polski. Przejazd tranzytem przez Serbię, Węgry, Słowację.

11. DZIEŃ – Powrót do Polski na miejsca wyjazdów w godzinach południowych.

Ww. program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.
Warto zabrać strój kąpielowy
 
 
 
 
Cena zawiera:
  • przejazd autokarem (toaleta, klimatyzacja, barek, DVD);
  • 9 noclegów ze śniadaniami (bufet) w hotelach **/*** (pokoje 2, 3 os. z łazienkami);
  • 7 obiadokolacji, 1 obiad, napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie;
  • opieka pilota, zwiedzanie miast z pilotem;
  • ubezpieczenie KL (obejmuje również choroby przewlekłe), NNW, bagaż.
 
Cena nie zawiera:
Koszty wstępów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.Podane w programie ceny są orientacyjne. Na wstępy należy przeznaczyć ok. 100 BGN (ok. 200 PLN).
 
 
Informujemy, że na trasie Gliwice–Bielsko, Kraków–Bielsko oraz Rybnik-Bielsko przejazd może być realizowany innymi środkami transportu. W Bielsku-Białej istnieje możliwość przesiadki.
 
 
Kod oferty: TA - 16