Bałkańska Kraina Słońca - Macedonia - autokar - 8 dni

Macedonia|Zwiedzanie|Zwiedzanie » Zagranica

1599,00 zł
wymaga potwierdzenia

Wycieczka objazdowa po Macedonii. Zwiedzanie m.in.: Ochryda - Jezioro Ochrydzkie - Zatoka Kości (muzeum na Wodzie) - Jezioro Prespańskie - Bitoli - Skopje - Belgrad

 

Terminy i ceny:

 Termin 1: 28.06 - 05.07.2020 1599 PLN

Termin 2: 21.08 - 28.08.2020 1599 PLN

 

 

Skontaktuj się z nami w celu potwierdzenia: 

 

Program zwiedzania:

 

Dzień 1:
   Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię.

Dzień 2:
   Dojazd do miasta Ochryd w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.


Dzień 3:
     Śniadanie. Pobyt nad jeziorem Ochrydzkim. Czas wolny - Kąpiele, plażowanie, indywidualne zwiedzanie. Obiadokolacja. Nocleg. 


Dzień 4:
   Śniadanie. Przejazd do centrum Ochrydy. W 1980 roku Ochryda i Jezioro Ochrydzkie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W trakcie spaceru z przewodnikiem zobaczymy między innymi: starożytny teatr, ruiny twierdzy cara Samuela z X-XI wieku, cerkiew św. Zofii z zachowanymi freskami z XI wieku, cerkiew św. Jana Kaneo (wizytówka Ochrydy), cerkiew św. Klimenta Ochrydzkiego. Czas wolny (około 1h). Ochryda oprócz jeziora jest znana również z produkcji pereł, dlatego w trakcie czasu wolnego warto zajrzeć do jednego z lokalnych sklepików. To nie koniec atrakcji na ten dzień, po zakończonym czasie wolnym, w przystani, przy głównej promenadzie w Ochrydzie wsiądziemy na statek i wyruszymy w rejs po jeziorze, w trakcie którego zrobimy krótki przystanek by zwiedzić Muzeum na Wodzie (tzw. Zatokę Kości). Jest to rekonstrukcja prehistorycznej osady z końca epoki brązu i początku epoki żelaza, coś jak nasz Biskupin. Po zakończonym zwiedzaniu wracamy na statek i płyniemy dalej do Klasztoru św. Nauma, gdzie według legendy, przykładając ucho do grobowca można usłyszeć bicie serca świętego. Jest to bardzo mistyczne i spokojne miejsce. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy pawie, które mieszkają w obrębie Klasztoru. Po zakończonym zwiedzaniu wsiądziemy na malutkie łódeczki i wyruszymy w rejs po źródłach rzeki czarny Drim. To niesamowite miejsce, które charakteryzuje się ciszą i co ciekawe temperatura wody jest stała 8-10 stopni przez cały rok. W trakcie czasu wolnego (około 1h) będzie można zaopatrzyć się w lokalne pamiątki i spróbować macedońskich przysmaków. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. (autobusem około 35 km)


Dzień 5:
    Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd widokową trasą wzdłuż rzeki Radika przez Park Narodowy Mavrovo do Kanionu Matka —najpiękniejszego w Macedonii, utworzonego na rzece Treska zwanego "macedońskim rajem" . Spacer po Kanionie, rejs łódkami po rzece pozwoli nam nacieszyć się nieskalaną przyrodą tego miejsca. Wejdziemy też do jaskini, a chętni będą mogli wstąpić do cerkwi św. Andrzeja z XIV. Przejazd do Tetova, ta miejscowość słynie z unikatowego jedynego w swoim rodzaju meczetu Szarena Dżamija, czyli Kolorowego Meczetu zwanego także jako Paszyna meczet. Jego elewacja, a przede wszystkim wnętrze, jest niezwykle bogato pokryte malowidłami o bardzo intensywnych barwach i różnorodnych wzorach. Dekoracje ścian we wnętrzu, malownicze ornamenty geometryczne i ziołowe oraz fasady zawierają cechy tradycyjnej tureckiej dekoracji. Przejazd do hotelu w okolicach Skopje, obiadokolacja, nocleg. 


Dzień 6:
   Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w stronę macedońskiej stolicy Skopje. Wspólne zwiedzanie rozpoczniemy od twierdzy Kale, z której rozpościera się przepiękny widok na miasto jak i na stadion Filipa II, na którym w 2017 roku mecz zagrał Real Madryt i Manchester United. Jest to zdecydowanie miasto dwóch światów, które oddziela rzeka Wardar. Nowa część miasta to przede wszystkim tysiące pomników, które są efektem tzw. Projektu Skopje 2014, Kicz XXI wieku czy ogromna urbanistyczna przebudowa (ocenią Państwo sami). W nowej części miasta znajduje się też miejsce, w którym stał dom Matki Teresy z Kalkuty i miejsce pamięci świętej. Stara część miasta to dzielnica muzułmańska, tzw. Čarsija, targ na którym „nema šta nema” (nie ma czego by nie było). Wspólnie z przewodnikiem zwiedzimy obie części miasta po czym znajdziemy chwilę na czas wolny (około 1h). Po zakończonym czasie wolnym, w godzinach popołudniowych, przejazd w stronę serbskiej stolicy Belgradu, czyli największego miasta byłej Jugosławii. Dojazd do hotelu w godzinach nocnych. Obiadokolacja. Zakwaterowanie.


Dzień 7:
   Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do centrum miasta. Początek zwiedzania serbskiej stolicy. W trakcie spaceru z przewodnikiem zobaczymy między innymi: Kalemegdan czyli twierdzę, która położona jest przy ujściu Sawy do Dunaju. Przy Pomniku Zwycięstwa (nagi mężczyzna z mieczem i orłem), który będziemy podziwiać, rozpościera się przepiękny widok na obie rzeki. Najważniejsze zabytki tego miasta, skupione są wokół głównego deptaku przy ulicy Knez Mihaila, gdzie podczas trwania czasu wolnego warto napić się dobrej kawy lub skosztować serbskich przysmaków. Sam deptak zaczyna się w okolicy placu Republiki, gdzie zobaczyć możemy Muzeum Narodowe. Z najciekawszych budynków, które ujrzymy w mieście warto wymienić między innymi: Uniwersytet Belgradzki, pomnik Njegoša (prawosławny biskup Czarnogóry, a od roku 1830 aż do śmierci władca), pochodzący z XX wieku modernistyczny wysokościowiec Pałac Albania czy też budynek Parlamentu. Po zakończonym zwiedzaniu centrum miasta i czasie wolnym (około 1h), wsiadamy do autokaru by w kilkanaście minut dojechać do jednej z największych cerkwi prawosławnych na świecie, cerkwi Św. Sawy. Po wspólnym zwiedzaniu i krótkim czasie wolnym na zdjęcia wyruszamy w drogę powrotną do Polski.


Dzień 8:
   Dojazd do granicy Gorzyczki w godzinach nocnych/wczesno porannych.   

 

 

Cena zawiera: 

 

 • przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek)
 • zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelu **/***
 • wyżywienie HB: 5 śniadań i 5 obiadokolacji
 • ubezpieczenie Signal Iduna
 • opiekę pilota i przewodnika
 • realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE

 

 

Cena nie zawiera:

 • Koszty programowe: 70 euro/os. - obejmują bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (Twierdza Ochryd, cerkiew św. Kliment, św Zofia, statek sw Naum, łódki św Naum) opłaty organizacyjne, opłaty parkingowe, opłąty klimatyczne w hotelach - płatne u pilota w autokarze, nie podlegają rozliczeniu

 

 

 

Zakwaterowanie: 

Zakwaterowanie w hotelach 2** i 3***, pokoje wyposażone są w łazienkę, telewizję kablową oraz bezpłatny dostęp do Internetu Wi-Fi.

-pokój 2-osobowy
-pokój 3-osobowy
-dokwaterowanie (bez dopłat*) lub pokój 1 - osobowy (dopłata)

 

* dokwaterowanie: osoby wybierając się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowanie z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 osobowego wg cennika. Brak osoby na dokwaterowanie nie jest podstawą do anulacji rezerwacji.
 
 
 
 
Informacje dodatkowe: 
 
 • program jest programem ramowym – kolejność realizacji może ulec zmianie lub odwróceniu
 • pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych
 • program obejmuje zwiedzanie obiektów z zewnątrz; zwiedzanie wewnątrz w indywidualnym zakresie w ramach czasu wolnego
 • * dokwaterowanie (Warunki Uczestnictwa XVIII pkt. 3)
 • cena nie obejmuje dodatkowych posiłków, napoi oraz wydatków własnych
 • dokumenty: dowód osobisty lub paszport
 • zaleca się wyrobienie karty EKUZ

 

 

 

Kod oferty: OS - 110