Miasta Hanzeatyckie - Niemcy - autokar - 6 dni

Niemcy|Zwiedzanie|Zwiedzanie » Zagranica

1559 PLN
wymaga potwierdzenia

 Przejazd przez miejscowości: Brunszwika, Schwierna, Lubeki, Hamburg, Wyspa Rugia, Hagen, Szczecin

 

Terminy i ceny:

 

Termin 1: 22.05 – 27.05.2020 - 1559 PLN
Termin 2: 21.07 – 26.07.2020 - 1559 PLN

 

Skontaktuj się z nami w celu potwierdzenia: 

 

Ramowy program wycieczki:

 

1. DZIEŃWyjazdy z miejscowości: Kraków, Kalwaria, Wadowice, Andrychów, Kęty, Bielsko-Biała, Czechowice-Dz., Pszczyna, Tychy, Katowice, Gliwice. Przejazd tranzytowy przez Polskę, przyjazd do MAGDEBURGA. Spacer po starym mieście – KATEDRA ŚW. KATARZYNY I ŚW. MAURYCEGO – jeden z najważniejszych przykładów wczesnogotyckiej architektury w Niemczech, ZESPÓŁ KLASZTORNY NORBERTANÓW z ROMAŃSKIM KOŚCIOŁEM UNSER LIEBEN FRAUEN, ZIELONA CYTADELA HUNDERTWASSERA, KOŚCIÓŁ ŚW. SEBASTIANA. Przejazd do hotelu w okolicy Magdeburga,
zakwaterowanie, nocleg.


2. DZIEŃ – Śniadanie, wyjazd do BRUNSZWIKA, spacer po starym mieście – ZAMEK DANKWARDERODE z MUZEUM (5 €), LEW BRUNSZWICKI, DOMY HUNEBORSTEL i VELTHEIM – cenne przykłady budownictwa o konstrukcji szkieletowej, KATEDRA BRUNSZWICKA. Następnie przejazd do WOLFSBURGA, zwiedzanie AUTOSTADT – miasteczka samochodowego znajdującego się przy fabryce koncernu samochodowego Volkswagen, trasa obejmuje muzeum ZeitHaus oraz pawilony poszczególnych marek samochodowych (15 €). W drodze powrotnej postój przy największym w Europie SKRZYŻOWANIU ŻEGLOWNYM – kanał łączący szlaki żeglowne od Nadrenii po Berlin. Powrót do hotelu, nocleg.


3. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do SCHWERINA – stolicy kraju związkowego MEKLEMBURGIA-POMORZE PRZEDNIE, zwiedzanie ZAMKU (8,50 €) KSIĄŻĄT MEKLEMBURGII, aktualnej siedziby parlamentu kraju związkowego oraz SPACER PO OGRODACH. Następnie przejazd do LUBEKI – stolicy dawnej Hanzy, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zwiedzanie miasta m.in.: BRAMA HOLSZTYŃSKA, SPICHLERZE SOLNE, KOŚCIÓŁ ŚW. PIOTRA, KATEDRA LUBECKA, RATUSZ, KOŚCIÓŁ MARIACKI, DOM BUDDENBROOKÓW, DOM GUNETRA GRASSA, KOŚCIÓŁ ŚW. JAKUBA, SZPITAL ŚW. DUCHA, BRAMA ZAMKOWA. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.


4. DZIEŃ – Śniadanie, wyjazd do wolnego miasta HAMBURGA – największego i najważniejszego portu Niemiec, spacer po STARYM MIEŚCIE, zwiedzanie historycznych dzielnic portowych miasta wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – SPEICHERSTADT, największy na świecie kompleks powiązanych ze sobą magazynów w wilhelmińskim gotyku ceglanym oraz
KONTORHAUSVIERTEL z budynkiem CHILENHAUS, następnie ulica JUNGFERNSTIEG, RATUSZ. REJS STATKIEM PO PORCIE (20 €) – panorama portu oraz powstającej dzielnicy HAFENCITY – jeden z najnowocześniejszych i zarazem najciekawszych projektów urbanistycznych w Europie wraz z jej wizytówką – ELBPHILHARMONIE. Powrót do hotelu, nocleg.


5. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na WYSPĘ RUGIA do nadmorskiego kurortu SASSNITZ. Dla chętnych przejazd autokarem do oddalonej ok. 8 km od Sassnitz miejscowości HAGEN, następnie trwający godzinę w jedną stronę spacer po PARKU NARODOWYM JASMUND słynącym z bukowych lasów oraz z ciągnącego się kilometrami kredowego wybrzeża
do słynnej skały KONIGSSTUHL (9,50 €). Następnie przejazd do Sassnitz. Wyjazd w stronę Szczecina przez PRORĘ – jeden z największych byłych nazistowskich ośrodków wypoczynkowych. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Szczecina, obiadokolacja, nocleg.


6. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie SZCZECINA m.in.: PLAC BRAMA PORTOWA, PAŁAC POD GLOBUSEM, ARCYKATEDRA SZCZECIŃSKA, BRAMA KRÓLEWSKA, ZAMEK KSIĄŻAT POMORSKICH (6 zł), WAŁY CHROBREGO. Wyjazd w kierunku Bielska-Białej w godzinach południowych. Powrót na miejsca wyjazdów w godzinach wieczornych.

 

Ww. program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

 

Cena zawiera:

• przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
• 2 noclegi ze śniadaniem w hotelu ** /*** w okolicy Magdeburga (pokoje 2 os. z łazienkami)
• 2 noclegi ze śniadaniami w hotelu ** /*** w okolicy Lubeki (pokoje 2 os. z łazienkami)
• 1 nocleg ze śniadaniem w hotelu **/*** w okolicy Szczecina (pokoje 2 os. z łazienkami)
• 1 obiadokolacja, napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie
• opieka pilota, zwiedzanie miast z pilotem
• ubezpieczenie KL (obejmuje choroby przewlekłe), NNW, bagaż

 

Cena nie zawiera: 

Koszty wstępów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Podane w programie ceny są orientacyjne. Na wstępy należy przeznaczyć ok. 58 € + 6 PLN + 6 € opłata za zestaw słuchawkowy tour guide oraz 7 € + 4 PLN miejscowi przewodnicy. Obiadokolacja na terenie Niemiec od 12 €. Dopłata do pokoju jednoosobowego 699 PLN. 

 

Informujemy, że na trasie Kraków – Bielsko przejazd może być realizowany innymi środkami transportu. W Bielsku-Białej istnieje możliwość przesiadki.

 

Kod oferty: TA - 44